BHP dla pracodawców wykonujących zadania służby bhp
Koszt szkolenia:
informacja telefoniczna
Koszt egzaminu państwowego:
brak egzaminu
Termin szkolenia:
Opis szkolenia
Szkolenie adresowane jest do:
pracodawców, którzy zgodnie z art. 237 11§1 Kodeksu pracy:
a) zatrudniają do 10 pracowników, albo
b) zatrudniają do 20 pracowników i są zakwalifikowani do grupy działalności, dla której ustalono nie wyższą niż III kategorię ryzyka w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
Cel szkolenia:
uzyskanie przez uczestników szkolenia aktualnej wiedzy i umiejętności z zakresu zadań i obowiązków służby BHP.
Program szkolenia:
obejmuje następujące zagadnienia tematyczne: zadania i uprawnienia służby bezpieczeństwa i higieny pracy; metody pracy służby BHP; prawo pracy; ergonomiczne kształtowanie warunków pracy; identyfikacja, analiza i ocena zagrożeń występujących w procesach pracy, ich likwidacja lub ograniczanie; ocena ryzyka zawodowego; wymagania bhp dla budynków i pomieszczeń pracy; czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe i niebezpieczne (analiza i ocena zagrożeń); kształtowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy; wypadki przy pracy (okoliczności i przyczyny; zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń); choroby zawodowe oraz związana z nimi profilaktyka; skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy; organizacja i metody szkolenia w zakresie bhp.
Ilość godzin programowych:
64 godziny
Czas trwania szkolenia:
8 dni
Godziny zajęć:
09:00 – 14:00
Egzamin końcowy:
Test pisemny
Uzyskane kwalifikacje:
Absolwent seminarium uzyskuje aktualną wiedzę z zakresu zadań i obowiązków służby BHP oraz otrzymuje świadectwo ukończenia ww. seminarium.
Informacje dodatkowe:
Szkolenie należy okresowo aktualizować nie rzadziej niż raz na 5 lat – – Dz.U. Nr 180/2004, poz. 1860 § 15, pkt. 2 z póź. zmianami.