Menu Zamknij

Ile zarabia elektryk? Czym zajmuje się elektryk?

Po latach spoglądania z pewnym lekceważeniem na zawody techniczne – nauczane w szkołach – widać wyraźnie, że trend zmierza ku odwróceniu. Badając obecny rynek pracy, w którym jak na dłoni widać nadprodukcję magistrów z nauk humanistycznych, młodzież z większym niż jeszcze do niedawna zainteresowaniem rozważa kształcenie na kierunkach technicznych. Kusi ich zwłaszcza perspektywa wyjazdu za granicę i uzyskania satysfakcjonujących zarobków. Ile zarabia elektryk?

Na jakie zarobki może liczyć elektryk w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od obranej specjalizacji, lat doświadczenia zawodowego, województwa w którym poszukuje pracy a także wielkości firmy. Początkujący elektrycy bez większego doświadczenia mogą liczyć na zarobki od 2500 złotych. Wraz ze wzrostem kwalifikacji i dłuższym stażem pracy, a także aktywnym uczestnictwem w szkoleniach Płock, wynagrodzenie zasadnicze może znacząco wzrosnąć.

Jakie uprawnienia zwiększają zarobki w zawodzie elektryka?

Osoby ambitne, którym zależy na rozwoju kariery a wraz z nią na rozwoju zarobków mogą zwiększać kwalifikacje, zdobywając uprawnienia w zakresie: elektryki budowlanej, eksploatacji, audytu energetycznego, certyfikacji budynków, jakości energetycznej, rzeczoznawstwa budowlanego czy specjalności w zakresie SEP.

W ramach jakich specjalizacji można się kształcić?

Obranie zawodu elektryka daje duże możliwości wyboru ścieżek zawodowych. Oto najpopularniejsze z nich:

  • elektryk budowlany – specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych w nowo wybudowanych obiektach zarówno do użytku mieszkalnego jak i komercyjnego;
  • elektroenergetyk – rozwiązuje problemy z dostawami prądu; często znajduje zatrudnienie w pogotowiu energetycznym;
  • elektryk przemysłowy – bez niego niemożliwy jest montaż, nadzór oraz konserwacja sieci elektrycznych w zakładach przemysłowych, fabrykach i punktach usługowych.

Jeżeli zainteresowały Cię możliwości w zawodzie elektryk, Płock dysponuje solidnym zapleczem naukowym w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *